بهترین کتابخانه های دیجیتال رایگان در جهان

پروژه گوتنبرگ

پروژه گوتنبرگ ، کتابخانه دیجیتال  رایگان است  با کتابهایی که دیگر حق کپی رایت ندارند . بنابر این شما  می توانید تعدا زیادی متون منابع قدیمی را در اینجا ببینید . مجموعه کامل گوتنبرگ در حال حاضر به ۳۶۰۰۰ کتاب رسیده است .

فلسفه پروژه گوتنبرگ این است که کتابها و دیگر منابع را  برای عامه مردم دسترس پذیر می کند و در شکل های مختلف و بیشتر کامپیوترها ، برنامه ها یی که مردم بتوانند به آسانی بخوانند ، استفاده کنند ، بازگو کنند و جستجو کنند .

کتابها معمولا در معرض دید به فرمت متن ای . اس .سی ۲ دیده می شود . به هر حال برای خواندن به صورت آنلاین ، شما می توانید از دیگر برنامه های نرم افزار خواندن نیز برای لذت بردن ( کنترل کنید صفحه نرم افزارتان را ) استفاده کنید .

پروژه گوتنبرگ را می توانیددر لینک زیر پیدا کنید :

www.gutenberg.org

اگر شما ازیک موبایل کوچک برای خواندن استفاده می کنید شما می توانید به پروژه گوتنبرگ از طریق موبایل ها یتان از طریق لینک زیر دسترسی پیدا کنید :

http://m.gutenberg.org

متون الکترونیکی فهرست الکس :

مجموعه ای از مدارک عمومی از ادبیات انگلیس و امریکا از فلسفه غرب است ، شما برای نمایش متونی از مجموعه به راحتی محتوای آنها را می توانید   جستجو کنید و حتی زمانی که عجله دارید به صورت فایل پی دی اف به صورت آقلاین  ذخیره کنید و یا از طریق آدرس زیر پرینت بگیرید

http:// informations.com/alex

 

آرشیو چاپهای الکترونیکی

شامل پرینت الکترونیکی ” پیش پرینت ها ” ی فیزیک ، ریاضی ، بیولوژی ،اقتصاد ، آمار ، علوم غیر خطی ، و عاوم کامپیوتر توسط دانشگاه کرنل با همکاری موسسه علوم طبیعی امریکا ، موسسه ملی فیزیک نظری امریکا  و دانشگاه ادلاید استرالیا . فایل ها به اشکال متفاوت پی دی اف ، پست اسکریپت و دی وی وان است . دسترسی آزاد به بالغ بر ۶۰۰ هزار پرینت الکترونیکی میدهد .

www.arxiv.org

آتنا

دراین کتابخانه دیجیتال  هزاران متون الکترونیک مولفان فرانسوی و سویسی ،میزان بسیار عظیمی از متون به ویژه ادبیات ، علوم و هنر درورژن های اچ. تی .ام و آر.تی .اف قابل دسترس است و همچینین به آثار مشهور در آلمان و انگلیس لینک شده است . از طریق وب سایت دانشگاه ژنو قابل دستر س است .

http://un2sg4.unige.ch/athena/htm/athome.html

بارتل بی

دائرت المعارف تاریخ جهان و دائرت المعارف کلاسیک هاروارد و همچینین متون رایگان بسیاری را به صورت آنلاین در فرمت اچ . تی . ام . ال رائه می دهد . در این سایت منابع مرجع بسیاری قابل دسترس هستند .

www.bartleby.com/index.html

 

کتابخانه دیجیتال برکلی

شامل مجموعه هایی از تاریخ و میراث امریکا و دیگر آثار اکادمیک  مربوط به علم جامعه شناسی و مطالعات علوم گوناگون .

http://sunsite.berkeley.edu/

 

بیبلیومانیا

این کتابخانه دیجیتال بیش از ۲۰۰۰ متون برجسته را رایگان ارائه می دهد و همچنین کتابهای مرجع ، کتابشناسی ها و آثار تحقیقاتی دیگر در دسترس هستند . برخی از مقالات و مصاحبه ها را به شکل اچ . تی . ام . ال و قابل خواندن به صورت آنلاین و قابل خواندن در صفحات وب سایت شما را ارائه می دهد .

 

www.biblomania.com

 

سلت CELT

مجموعه ای از  متون الکترونیک ، بالع بر ۱۱۰۰۰ متون ایرلندی ادبی ، تاریخی و متون فرهنگی در این کتابخانه دیجیتال مشاهده می شود . در قالب اچ . تی . ام .ال نمایش داده می شوند و با پایگاه اطلاعاتی آنلاین قابل جستجو هستند . این کتابخانه با پیشگامی دانشگاه “کورک ” جمهوری ایرلند اآغاز شده است .

www.ucc.ie/celt/

کوگ پرینت

آرشیو چاپ الکترونیکی علوم شناختی – ادارکی ، شامل مقالات تحقیقاتی بسیار متنوع در زمینه فلسفه ، علوم عصب شناسی ، زبان شناسی ، فلسفه ، بیولوژی ، دارو ، مردم شناسی و علوم کامپیوتر

تاریخ منابع تقریبا به سال ۱۹۵۰ برمی گردد . گرچه برخی از انها هم مربوط به سالهای ۱۹۹۰ است . به طوری که در ماه ژوئن ۲۰۱۰ ، کوگ پرینت دارای نزدیک به ۳۵۰۰ عنوان است . دربرخی زمینه های آرشیوی نیاز به ثبت شناسه کاربری و رمز ورود است .

http://cogprints.soton.ac.uk

آثار کامل ویلیام شکسپیر

کمدی ، تاریخ ، تراژدی و شعر . نمایشنامه ها را هم می توان به صورت متون پیوسته و یک جا مشاهده کرد و هم می توان به صورت جداگانه مشاهده کرد . برای خواندن به صورت آنلاین در فرمت اچ . تی . ام . ال است .

http://shakespeare.mit.edu/works.html

رساله ها ( تک نگاشت ها ) ی تاریخی کتابخانه دانشگاه کرنل

شامل ۴۴۱ رساله عمومی ، قابل خواندن  به صورت آنلاین با تصاویر فرمت تیف ،برای استفاده محققین .  شامل زبانهای انگلیسی ، فرانسوی ، آلمانی ، لاتین ، پرتغالی و اسپانیایی می باشد . مخلوطی از مو ضوعات علوم در آن قابل مشاهده است .

http://www.digillibraries.com

کتابخانه های دیجیتال 

 

این سایت ۲۸۰۰۰ کتاب الکترونیکی به صورت رایگان ارائه می دهد . که در ۵۰ مقوله دسته بندی شده است از جمله از  آنتیک ها و مجموعه های سفرنامه ها .فرمت آنها  معمولا به صورت پی . دی . اف و ای . پاب است با برخی بسته های موبایلی  ونیز   فایل هایی با قابلیت خواندن به صورت آنلاین در قالب اچ . تی . ام . ال ، عناوین نیز به صورت ا الکترونیکی در موبایل های نوکیا و سونی ، کامپیوترهای شخصی و در آی پد و دیگر تبلت های وب قابل خواندن است . در این سایت  موضوعات جالب و متنوعی وجود دارد .

http://www.digillibraries.com

کتابخانه دیجیتال مشترک (همگانی )

آرشیو مطالب چاپی بین المللی به صورت مشترک ( به طور مثال مطالبی که به صورت همگانی  و یا توسط جامعه ای نگهداری می شود ). دارای فواید بسیاری هم برای خواننده و هم برای مولفان اهدا کننده دارد . شامل مقالات تمام متن کتابخانه دیجیتال ، مقالات و چکیده ها ، آرشیو آثار مقالات نویسنده گان با مقالات مربوطه و امکان  برقراری لینک با مرجع مربوطه است  . از موسسه  اندرو . دبلیو . ملون ، موسسه بین المللی مطالعات همگانی و دانشگاه هند به عنوان تهیه کنندگان فایل پی . دی . اف تقدیر شده است .

http://dlc.dlib.indiana.edu/dic/

کتابخانه دیجیتال برای آموزش سیستم کره زمین

بالغ بر ۵۰۰۰ منبع آموزشی قابل جستجو در این کتابخانه موجود است .  . عناوین همچنین بر اساس موضوعات و یا مجموعه ها سازماندهی شده است  ، به طور گسترده ای در زمینه علوم زیست شناسی ، جغرافیا ، زمین شناسی ، اقیانوس شناسی و دیگر علوم فیزیکی .تکنولوژی و علوم فضا . منابع  در سایت آرشیو شده و مجموعه های متنوعی فراهم شده است  . این کتابخانه توسط بنیاد دانش ملی امریکا  پایه گذاری شده است

اگر شما علاقمند به دانش نقشه ها و یا اخرین وضعیت نفت ، زمین لرزه ها و آتشفشانها ، آب و هوا ، تغییرات منطقه ، لکه های خورشیدی ، جاذبه زمین ، چگونگی شکل گرفتن اکوسیستم یا دیگر علوم جهانی هستید  می توانید به این سایت مراجعه کنید و به طور منطقه ای اطلاعات مربوطه را از آنجا بیابید .

www.dlese.org/dds/index.jsp

کتابخانه دیجیتال تکنولوژی و علوم اطلاع رسانی

وجود بالغ بر ۱۴۰۰ منابع االکترونیکی در موضوعات و زمینه های مختلف به ویژه کتابداری و علوم اطلاع رسانی و تکنولوژی  اطلاعات . شامل مقالات چاپ شده و چاپ نشده ، آموزش داده ها ، گزارشها و کتابشناسی ها است  . این سایت فقط به زبان انگلیسی است . . کاربر باید درخواست خود را برای ثبت نام به منظور دسترسی به برخی از زمینه ها ارائه دهد . در قالب اچ . تی . ام . ال و پی . دی . اف  است .

 

http://dlist.sir.arizona.edu

کتابخانه دیجیتال آسیای جنوبی

این پروژه عظیم  ، کار گروهی و گسترده  موسسات جنوب آسیا ، اروپا و یک موسسه در استرالیا می شود . هدف از فراهم آوری منابع دیجیتال در مورد جنوب آسیا برای  مآخذ و تحقیق توسط پژوهشگران، کارمندان ، تاجران و کاربران عمومی  است .منابع شامل کتابهای الکترونیکی در قالب پی . دی . اف و اچ . تی . ام . ال و مجلات ، تصاویر ، نقشه ها ، آمار ، کتا ب شناسی ها و فهرستگان و ایندکس ها و غیره هستند . اطلاعات تاریخی و معاصر هردو قابل دسترس هستند . مدارکی مهمی مانند اطلس تاریخی جنوب آسیا ، فرهنگ لغت جنوب اسیا و ثبت  گوتینگن متون الکترونیکی به زبان هندی  موجود است . . این کتابخانه با دانشگاه شیکاگو از طریق سایت زیر هماهنگ است  :

http://dsal.uchicago.edu/

کتابخانه آنلاین کتابهای الکترونیکی

بالغ بر آثار  ۳۵ نویسنده مشهور از جمله آرنولد بنت ، آنتوان چخوف ، چالز دیکنر، سر آرتور کونان دویل ، جک لندن ، ادگار آلن پو و اسکار وایلد به علاوه آاثار افرادی مانند ژول ورن ، جان آستین ، مارک تواین در این سایت قابل دسترسی است . نزدیک به ۲۰۰  عنوان با فرمت اچ . تی .ام . ال بسیار واضح برای خوانندگان به صورت آنلاین  قابل مشاهده است . این مجموعه به طوری تنظیم شده توسط پروژه گوتنبرگ  که برای کسانی که چشمان ضعیف یا پیری دارند ، قابل خواند است  . شما می توانید فونت سایز و رنگ یا رنگ زمینه را با یک کلیک برروی صفحه تنظیمات به دلخواه خود تغییر دهید . شما اگر ثبت نام کنید می توانید همچینین  از نشان لای کتاب آنلاین نیز استفاده کنید .

www.readasily.com

الف  وود

الف وود یک سازمان غیر انتفاعی عظیمی است در زمینه ادبیات داستانی و هنرهای تجسمی .  این سایت بالغ بر یک  میلیون آثار هنری و ادبیات است که توسط ۳۵۰۰۰ نفر  از هنرمندان و مولفان آثار هنری و تخیلی تولید شده است . در گذشته توسط انجمن کامپیوتر سوئد اجرا می شده است

http:// elfwood.com/

 

مجموعه های متون الکترونیکی در منابع چاپی اروپای غربی

لینک های سایت به متنهایی به ربانهای اروپای غربی شامل زبان کاتالونیایی ، دانمارکی ، فنلاندی، فرانسوی ، آلمانی ، یونانی ( معاصر و قدیمی ) ایسلندی ، ایرلندی ، ایتالیایی ، لاتین ، نروژی ، پرتغالی ، رومانیایی ، اسپانیایی و سوئدی

http://wessweb.info/index.php/online_text_collections_in_western_European_Literature

یورو داکز

این کتابخانه دیجیتال با مدارک  تاریخی و اولیه  از اروپا ارتباط دارد . ( شامل روسیه ، بلاروس ، و اکراین ) . نسخه برداری ها ، فاکسیمیله ها و ترجمه های گزینش شده . در سه طبقه نمایش داده می شوند : اروپای باستانی و قبل از تاریخ ، اروپای قرون وسطی  و رنسانس ، اروپا به عنوان یک ابر منطقه .

http://eudocs.lib.byu.edu/index.php/main_page

یوروپیانا

این منبع عظیم از نوامبر سال ۲۰۰۸ شروع به رشد و توسعه کرده است پروژه ای را که با سعی و تلاش اتحادیه اروپا انجام می شود ، نمایش می دهد .  این سایت ارتباط با بیش از ۶ میلیون عناوین دیجیتال به شکل متن ، تصویر ، صدا یا شکل های تصویری توسعه مید هد.توسط موسساتی از قبیل کتابخانه ها ، آرشیو ها،  موزه ها و گالری ها و موسسات پژوهشی نگهداری میشوند . هدف از این سایت توسعه دسترسی به فرهنگ و میراث اروپا توسط یک پرتال مشترک است . دیجیتال سازی متون شامل کتابها ، روزنامه ها ، دفتر روزنامه ها و مقالات آرشیوی است .

www.europeana.eu/portal/

کتابخانه دیجیتال اکسپلوتاریوم

اکسپلوتاریوم موزه  علوم ، هنر و علوم انسانی است که در در سان فرانسیسکو کالیفرنیا قرار دارد . و میزبان مجموعه ها و فعالیتها یی است که به ویژه برای جوانان کنجکاو و آنهایی که می خواهند از آن الهام بگیرند طراحی شده است .

این کتابخانه شامل فعالیتهای آموزشی در قالب پی . دی . اف و اچ . تی . ام . ال و همچنین فیلم ها و فایل های سمعی  است .

www.exploratorium.edu/digital_library

 

کتابخانه دیجیتال گلوبوس

مجموعه ای در حال توسعه، علمی و مدرن و دارای کتابهای الکترونیکی رایگان ، گلوبوس به مولفان مشتاق ،فهرستی از آخرین آثارشان و خوانندگان که به طور رایگان انها را بخوانند و لذت ببرند ارائه می دهد . یعنی تقدیر و تشکری از مولفان و ناشران است . و شما نیز می توانید به طور مستقیم  یک بازخوردی از مولف ببینید . برای خواندن به صورت آنلاین برروی صفحه یا انتقال فایل ،  فایل  به صورت اگزه است . در این کتابخانه دیجیتال بیش از ۲۰ فهرست شامل تعدادی از مولفان به صورت طبقه بندی شده موجود است .

http://www.globuz.com

کتابخانه عمومی اینترنتی

این کتابخانه ارتباطات با بیش از ۲۰۰۰۰ کتاب های  آنلاین به صورت رایگان در اختیار قرار می دهد . رسالت کتابخانه عمومی اینترنتی این است که یک سازمان خدماتی و آموزشی در دانشگاه میشیگان در مدرسه عالی اطلاع رسانی است . کتابخانه عمومی اینترنتی مجموعه متون الکترونیکی آنلاین است که شامل ۲۰ هزار عنوان است که می توان بر اساس نام مولف ، عنوان ،رده بندی دیویی تورق زد . برای سوالها  در مورد مجموعه متون آنلاین یا چگونگی جستجو ، لطفا صفحه کمک را نگاه کنید .

www.zum.de/stueber

مجموعه دیجیتال کتابخانه کنگره

مجموعه ای  متفاوت و عظیم از منابع به صورت آنلاین است  . در اینجا مجموعه های چندگانه به ویژه متمرکز شده بر آمریکا نا  موجود است  و عناصر بین المللی . کتابها ، نسخه های خطی ، نقشه ها ، عکس ها ، صداهای ضبط شده ، تصاویر متحرک و حتی وب سایتها ر ادر بر می گیرد . برخی از مجموعه های خیلی بزرگ عبارتند از : تاریخ و فرهنگ امریکا ،  روزنامه های تاریخی ، اطلاعات حقوقی و قانونی ، شبکه اطلاعات قوانین جهانی ، مجموعه های دیجیتال اسپانیایی و دایرت المعارف هنر  در این کتابخانه دیجیتال قابل مشاهده است .

www.loc.gov/library/librach-digital.htm

آرشیو اینترنتی، نیز  شامل مجموعه ای از بیش از ۸۰ هزارکتاب های الکترونیکی ومدارک  از کتابخانه کنگره امریکا است . که قابل جستجو بر اساس مولف ویا عنوان است . فرمتها ممکن است به صورت اچ. تی . ام . ال ، پی . دی . اف ، ای پاب ، کیندل ، دیزی ، باشد و قابل تبدیل از اسکن های دو صفحه  ای باشد .

www.archive.org.details/library_of_congress

کتابخانه دیجیتال کورت اشتوبر

کتابهای مدرن و قدیمی در زمینه بیولوژی بالغ بر ۴۰۰ کتاب در موضوعات پیولوژیکی است  ، بسیاری از کتابهای خارج از چاپ و غیر موجود و غیر قابل دسترسی در این کتابخانه دیجیتال موجود است . اغلب نویسنگان آلمان ،  ونیز  چارلز داروین  قابل مشاهده هستند .  به زبان آلمانی ،انگلیسی و فرانسه ( تعدادی از کتابها همچنین بسیار قدیمی به لاتین موجود هستند ) . به صورت آنلاین ، در فصول متن یا به صورت صفحات مجزا اسکن شده است . این مجموعه قابل جستجو از طریق نام مولف ، عنوان ، موضوع و یا تاریخ انتشار است . سایت این کتابخانه به زبانهای آلمانی و انگلیسی است .

www.zum.de/steuber/

دوره های آموزشی باز

یک طرح بلند همتانه باعث شد همه موسسات  ماساچوست منابع دوره های آموزشی تکنولوژی خود را در اینترنت قابل دسترس کنند . برای دانلود رایگان در حال حاضر ۱۹۰۰ منبع قابل دسترس هستند ( این پروژه از اواخر سال ۲۰۰۳ آغاز شده است ) . این منابع به زبان انگلیسی هستند اما تعدای از آنها نیز قابل دسترس به زبانهای اسپانیایی و پرتغالی هستند که به صورت اچ . تی . ام . ال نمایش داده می شوند . به هرحال دوره های آموزشی ممکن است شامل فایلهای پی . دی اف ، جاوا،اپلز ، شوک ویو ، ریل پلیر، جاوا و مت لب باشد ( نرم افزارها برای انواع فایل ها  قابل دانلود از صفحات سایتهای ابزار تکنولوژی هستند ) .

http://ocw.mit.edu/courses/

آکادمی ملی انتشارات

بالغ بر ۳۰۰۰ متون رایگان به صورت آنلاین در زمینه علوم ، مهندسی و سلامت قابل دسترس است . و متون دیگر قابل خرید کردن هستند . شما همچینین می توانید از منابعی که لازم دارید ، پرینت و کپی انها را بخرید ویا در برخی مواقع فایل پی . دی . اف آنها را دریافت کنید . این متون هم به صورت فایلهای پی . دی . اف ( عناوین جدیدتر ) و یا به صورت کامل – قابل جستحو به فرمت ” کتاب باز ” قابل رویت است . ، به طوری که میتوانید  صفحات را ورق بزنید و ارتباطات داخلی برقرار کنید . کتاب باز به صورت اچ . تی . ام . ال است و و بیشتر به فرمتی است که شما می توانید به افرادی به صورت صفحات مجزا یو . آر . ال بفرستید .

عناوین جدیدتر به فرمت پی . دی . اف هستند . که قابل دانلود به صورت فصلی یا متن کامل هستند . آکادمی ملی علوم امریکا این سایت را فراهم کرده است .

www.nap.edu

کتابخانه دیجیتال دانش ملی

یک منبع آموزشی آنلاین در زمینه علوم ، تکنولوژی ، مهندسی و ریاضی است . این کتابخانه دیجیتالی امریکایی قصد دارد برای  دانش آموختگان ، پژوهشگران و کتابداران بیشترین  عناوین را به صورت رایگان  دسترسی باز دهد . این کتابخانه شامل ۱۲۰ مجموعه و بیش از ۱۳۲۰۰۰ عنوان  در موضوعاتی نظیر ریاضی ، علم بیولوژی ، علم شیمی ، فیزیک و ستاره شناسی و علم کامپیوتر می باشد . متن مدارک ، داده ها ، تصاویر ، ویدئو، متابع سمعی و بصری و انیمیشن ها قابل دسترس هستند  و با ابزار نرم افزار و سرویس ها و همچنین فرم اصلی بخش کتابخانه دیجیتال دانش ملی هم کنش می شود  . برای اطلاعات بیشتر نگاه کنید به سایت :

http://nsdl.org

کتابخانه ملی علوم دریایی

اداره هواشناسی و اقیانوس شناسی ملی این کتابخانه دیجیتال ر اپایه گذاری کرده است . شامل آثاری در مورد مواد معدنی ، اقیانوس شناسی ، علوم دربایی ، دریاچه شناسی ، سلامت غداهای دریایی می باشد . بالغ بر ۱۵۰۰۰ مدارک الکترونیکی قابل جستجو است و که قابل دسترس در این کتابخانه هستند و اغلب آنها به فرمت های اچ. تی . ام . ال و پی . دی . اف  موجود می باشد .

http://nsgd.gso.uri.edu

کتابخانه دیجیتال شبکه شده رساله ها و پایان نامه ها

این کتابخانه  با رساله ها و پایان نامه های قابل دسترس در استرالیا ، بولیوی ، برزیل ، کانادا ، شیلی ، بیشنر ایالات اروپا ، هنک گنگ، مکزیک ، جنوب آفریقا ، و امریکا ارتباط دارد . این کتابخانه شامل بیش از یک میلیون رکورد رساله و پایان نامه های  الکترونیکی است .

www.nditd.org

صفحه کتابهای آنلاین

سایت دانشگاه پنسیلوانیا دسترسی به لینکهای بیش از ۳۵۰۰۰ کتاب آنلاین را فراهم می کند . به خوبی قابل مشاهده و نیز قابل تورق است .

http://digital.library.upenn.edu/books

آرشیو متون آکسفورد

این آرشیو از سال ۱۹۷۶ توسط دانشگاه آکسفورد  پایه گذاری شده است . مدارک با کیفیت بالا و خوب به صورت متون الکترونیکی برای تحقیق و آموزش موجود هستند . بیش از ۲۵۰۰ منبع بالغ بر ۲۵ زبان مختلف . یک منبع دانشگاهی با ارزش است  . متون عمومی به صورت رایگان از فهرست آنلاین  قابل دسترس هستند و ممکن است تعدادی از آنها به فرمتهای مختلف دانلود شوند .

http://ota.ahds.ac.uk

سایت الکترونیکی دانشگاه ایالت پنسیلوانیا

“لابیرنت ” کتابهای الکترونیکی  دانشگاه پنسیلوانیا است و به صورت فایلهای پی . دی . اف می باشد . با برنامه اکروبات ریدر و دیگر ریدرهای پی . دی . اف  قابل خواندن هستند . در سال ۱۹۹۷ تاسیس شده است .  این سایت  بسیاری از آثار ادبی کلاسیک به ربان انگلیسی و همچنین آثار اصلی منتشر شده توسط دانشگاه ایالت پنسیلوانیا را ارائه می دهد .

www2.hn.psu.edu/faculty/jmanis/jimspdf.htm

پروژه پرزئوس

یک سایت کتابخانه دیجیتال عظیم ، شامل  متون لاتین ،گزارشها ، اطلس ، تصاویر سکه ها ، باستان شناسی و دیگر موارد است  .

www.perseus.tufts.edu

نشر دانش الکترونیکی دانشگاه کالیفرنیا

این مجموعه دانشگاهی شامل دسترسی عمومی به ۵۰۰ کتاب در موضوعات آموزشی  ، شامل هنر ، علوم ، تاریخ ، و مذهب و همچنین برخی داستانها و رمانها است . به صورت آنلاین و فصلی و قابل تورق از طریق وب شما است .

http://publishing.cdlib.org/ucpressebooks

مرکز متون الکترونیکی دانشگاه ویرجینیا

این مرکز بیش از ۱۰۰۰۰ متون قابل دسترس به سی زبان دارد . این متون قابل دسترس به صورت تصاویر اسکن شده و قابل دسترس در صفحات وب هستند . ۲۰۰۰ کتاب  الکترونیکی نیز در این سایت قابل دسترس هستد .

http://search.lib.virginia.edu/catalog

کتابخانه مجازی

کتابخانه مجازی قدیمی ترین فهرست وب است این کار توسط ” تیم برنرز- لی ”  آغاز شده و لینک های این سایت در مقوله های زبر منظم شده است  :

باستان شناسی ، هنر ، تجارت و اقتصاد ، علوم و مطالعات انسانی ، علوم کتابداری و اطلاع رسانی ، روابط بین الملل ، حقوق ، علوم طبیعی و ریاضیات ، مطالعات اجتماعی و علوم رفتاری و جامعه شناسی .  این کتابخانه مجازی قابل جستجو از طریق موتورهای کاوش  است .

www.vlib.org

ماخذ :

http://www.e-book.com.au

 

یک نظر برای مطلب “بهترین کتابخانه های دیجیتال رایگان در جهان”

  1. سلام من میخواستم ازکتابهای تاریخیتون استفاده کنم .فقط مطالعه کنم نمیخوام دانلود کنم.چون حجم pdfزیاده گوشیمو پر میکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *